O firmie

W swojej ofercie posiadamy produkty najwyższej jakości, które gwarantujemy poprzez odpowiednie składowanie i magazynowanie (hale, wiaty) oraz staranny dobór naszych dostawców. Dążymy do ciągłej modernizacji części magazynowej jak i rozszerzanie kadry o odpowiednich specjalistów, co gwarantuje najwyższy poziom obsługi i profesjonalne doradztwo techniczne w zakresie oferowanych materiałów.

Stawiając do dyspozycji kompetentną kadrę handlowców i szeroki wybór asortymentu, życzymy Państwu wielu sukcesów w kontaktach z firmą TESKO STEEL.

 

 

 

Historia Tesko Steel

 

1996

Tesko hurtownia wyrobów hutniczych rozpoczęła swoją działalność w roku 1996 w Knurowie. Początkowym celem działalności firmy był obrót wierzytelnościami jednak z biegiem doświadczeń i szeroko rozwiniętym zmysłem orientacji na otoczenie, firma zajęła się handlem wyrobami hutniczymi. Wypracowanie własnej taktyki pracy, oparte na zasadzie partnerstwa, a rozumianej przez nas jako solidną i profesjonalną obsługę kontrahentów miały znaczący wpływ na szybki rozwój firmy.

1998

Już po dwóch latach działalności, w Rybniku przy ulicy Żorskiej hurtownia Tesko uruchomiła magazyn, dzięki któremu możliwe stało się bieżące utrzymywanie wysokiego stanu asortymentowego. W tym samym roku podpisane zostały umowy dealerskie z czeskimi i słowackimi firmami na import wyrobów hutniczych w zakresie: profili czarnych kwadratowych i prostokątnych, rur czarnych i ocynkowanych ze szwem, kształtowników gorącowalcowanych oraz blach gorącowalcowanych. Produkty importowe stanowią obecnie trzon asortymentu handlowego hurtowni utrzymując się na poziomie 80%. Równocześnie Tesko, współpracując z wieloma partnerami krajowymi stara się zagwarantować pełną gamę wyrobów hutniczych pochodzących od różnych producentów.

1999

W roku 1999 zdobyliśmy nagrodę i tytuł "Przedsiębiorstwa Fair Play" co świadczy o tym, że w działalności gospodarczej kierujemy się etyką biznesu oraz regułami fair play. Tego samego roku w sierpniu wstąpiliśmy jako członek Polskiej Unii Dystrybutorów Stali po uzyskaniu referencji o rzetelności od innych firm członkowskich.

2002

W 2002 roku siedzibę firmy wraz z działem sprzedaży przeniesiono do Rybnika. Tutaj, przy ulicy Brzezińskiej uruchomiono także nowy skład magazynowy. W efekcie zmian organizacyjnych powstało centrum logistyki dodatkowo skutecznie wspierane bazą transportową (10 samochodów o ładowności do 25 ton każde). Asortyment będący w ciągłej sprzedaży ma wartość od 10-13 mln PLN, dzięki temu Tesko gwarantuje krótkie terminy dostaw i realizacji zamówień. Warto także nadmienić, iż ceny produktów importowych kształtują się na poziomie niższym od ich krajowych odpowiedników.

2004

Jesteśmy firmą, która w 2004r. uzyskała certyfikat zgodności Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z PN-EN ISO 9001:2000, który dotyczy wprowadzenia i stosowania systemów zarządzania jakością w zakresie sprzedaży detalicznej i hurtowej wyrobów hutniczych.

2005

W 2005 roku otrzymaliśmy prestiżową nagrodę przyznawaną przez Dziennik Puls Biznesu i tak uzyskaliśmy tytuł "Gazeli Biznesu" co oznacza, że wstąpiliśmy do grona najdynamiczniej rozwijających się firm ostatnich lat.

2006

Naszymi kontrahentami są firmy krajowe ale również zagraniczne z tego powodu postanowiliśmy zmienić, a właściwie uzupełnić nazwę firmy i od 2006 r. funkcjonujemy jako TESKO STEEL.

2007

Jesienią 2007 roku uruchomiliśmy Stalowe Centrum Serwisowe stanowiące najnowocześniejszą linię do cięcia blachy z kręgów.
Miesięczna wydajność linii to 14 tys. ton!

2008

Rozpoczęcie rozbudowy istniejącego zakładu produkcyjnego Stalowego Centrum Serwisowego.

2009

Uruchomienie linii nr 2 do cięcia wzdłużnego.

2014

Uruchomienie linii nr 3 do cięcia poprzecznego do grubości 25 mm.

2017

Rozpoczęcie inwestycji i początek rozbudowy nowej części zakładu o powierzchni 9 ha.

2018

Zakup nowej linii nr 4 do cięcia poprzecznego i rozpoczęcie produkcji formatek i blach rombowych i trapezowych w nowej części zakładu.

2018

Zakup bazy transportowej w Rybniku i rozpoczęcie działalności spedycyjno-logistycznej firmy córki Tesko Steel Logistic sp. z o.o.

2019

Styczeń

Zakup 85 zestawów ciągników siodłowych wraz z ultralekkimi naczepami i rozpoczęcie działalności Tesko Steel Logistic sp. z o.o.

2019

Kwiecień

Zakup nowej linii nr 5 do cięcia wzdłużnego wraz z automatyczną pakowarką do produkcji taśm z miedzi aluminium blach powlekanych i ocynkowanych.

2019

Kwiecień

Zakończenie budowy etapu pierwszego Stalowego Centrum Serwisowego i adaptacja nowego obiektu wraz z nowym budynkiem biurowym

oraz osiągnięcie pełnych zdolności produkcyjnych do poziomu 500 000 tyś. ton rocznie.

2020

Rozpoczęcie budowy drugiego etapu wraz z rozbudową Stalowego Centrum Serwisowego i zakup szóstej linii produkcyjnej zwiększające moce produkcyjne do 750 000 tyś. ton rocznie.